دندانپزشکی در یک روز

یکی از مهم‌ترین فواید ایمپلنت دندانی، جایگزین کردن دندان‌های آسیب دیده و از دست رفته است. ایمپلنت دندانی، جای خالی دندان‌هایی که قابل بازیابی نیستند را پر می‌کند. درمان با روش‌های قدیمی‌تر برای کاشت ایمپلنت، تا یک سال هم طول می‌کشد. امروزه تقاضای بیماران برای دریافت خدمات فوری افزایش یافته است. به همین دلیل، در کلینیک دندانپزشکی پلاتینیوم اسمایل، خدمات دندانپزشکی در یک روز را برای کاشت ایمپلنت، در اختیار بیماران قرار داده‌ایم. در این روش، با مراجعه به دندانپزشک در جلسه اول، یک دندان موقتی برای شما کاشته می‌شود. این روش برای کسانی مناسب است که به طور طبیعی، استخوان کافی و شرایط مناسب برای نگهداری و تحمل فشار روی دندان موقتی را دارند. تکنولوژی‌های مورد استفاده در این کلینیک که توانسته است فرآیند کاشت ایمپلنت را تسریع کند، شامل موارد زیر هستند:

صویربرداری دیجیتال

تهیه تصاویر دیجیتال نیازمند فرآیندی است که تبدیل آنالوگ به دیجیتال (ADC) نامیده می‌شود. تصویربرداری دیجیتال یک تکنیک رادیوگرافی است که به جای فیلم (که در روش‌های قدیمی استفاده می‌شود) از فسفرپلیت استفاده می‌کند. عناصر تصویر دیجیتال، پیکسل نامیده می‌شوند. این پیکسل‌ها، سطر و ستون‌های ماتریس تصویر را تشکیل می‌دهند. مقدار هر پیکسل بیانگر شدت یا سطح خاکستری در آن نقطه از تصویر است. نرم‌افزار کامپیوتری مورد استفاده در دستگاه تصویربرداری دیجیتال، با سازماندهی پیکسل‌ها، تصویر دندان را به صورت سایه‌های خاکستری نمایش می‌دهد. به کمک پیکسل‌های تصویر دیجیتال که کنتراست بسیار بالایی را ارائه می‌دهند، تشخیص آناتومی فک و دندان از جمله تخلخل استخوان، لامینادورا و اتصال عاجی مینایی دندان ساده‌تر می‌شود.

CAD / CAM

کاربرد CAD/CAM در دندانپزشکی، بازسازی دندان از طریق تراشیدن دقیق بلوک‌های سرامیکی است. تکنولوژی CAD/CAM از طریق ماشین‌های تمام اتوماتیک، امکان خلق مدل‌های دو بعدی و سه بعدی را می‌دهد.
امروزه در بسیاری از کلینیک‌های دندانپزشکی در سراسر جهان، به منظور افزایش کارایی نتایج درمان، کاهش هزینه‌ها و افزایش رضایت بیماران، توجه ویژه‌ای به استفاده از تکنولوژی‌های نوین در حوزه دندانپزشکی شده است.
پس از خارج کردن دندان آسیب دیده، لازم است تا بازسازی دندان انجام شود. آناتومی دندان بازسازی شده باید مشابه دندان طبیعی باشد. استفاده از تکنولوژی CAD/CAM برای شکل‌دهی بلوک‌های سرامیکی، ما را در رسیدن به این هدف یاری می‌دهد. این روش، با سرعت و دقت بالا به بازسازی اینله، آنله، بریج و کراون می‌پردازد.

CAD-new
ایمپلنت-INICELL

لیزرهای کم توان برای استئواینتگریشن بهتر

سلول‌های استئوبلاست وظیفه استخوان‌سازی در بدن را بر عهده دارند. لیزر درمانی با شدت پایین می‌تواند با تحریک فعالیت استئوبلاست‌ها، به ترمیم استخوان کمک کند. در حقیقت، لیزر درمانی با شدت پایین (لیزر کم توان) می‌تواند با ترمیم شکستگی در استخوان، فرآیند استئواینتگریشن (جوش خوردن ایمپلنت به دندان) در استخوان‌های اطراف ایمپلنت را تسریع کند. به همین دلیل، این نوع لیزر توانایی کاهش زمان ترمیم پس از کاشت ایمپلنت را دارد.

ایمپلنت INICELL

ایمپلنت‌های INICELL، ساخت شرکت سوئیسی تومن، تولیدکننده ایمپلنت‌های SPI، یک ایمپلنت درجه یک برای استئواینتگریشن (جوش خوردن ایمپلنت به دندان) و استخوان‌سازی فوری است. استفاده از این ایمپلنت، ایمنی درمان در مرحله اولیه ترمیم را افزایش می‌دهد. در این نوع ایمپلنت، از یک سطح فوق آبدوست برای ایجاد رطوبت بهینه و تشکیل سریع استخوان جدید در محل اتصال ایمپلنت با استخوان فک، استفاده می‌شود. ایمپلنت INICELL در نتیجه پیشرفت‌های صورت گرفته در تولید ایمپلنت‌های تومن برای ایجاد ایمپلنت با ویژگی‌هایی است که تطابق سطح آن با استخوان به بهترین نحو ممکن انجام شود.